Regulamin serwisu lelio.pl - Największy katalog polskich firm

Data wejścia w życie: 04/11/2023. Kolejne aktualizacje: 18/01/2024, 28/01/2024

§1 Postanowienia ogólne

Serwis lelio.pl - Największy katalog polskich firm, działający pod adresem lelio.pl, zwany dalej serwisem, jest witryną katalogową firm, umożliwiającą rejestrowanie się i dodawanie/edytowanie informacji o wybranych firmach, jak również wystawianie opinii.

Użytkownik przez zarejestrowanie się w serwisie i korzystanie z jego usług, akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu.

Polityka prywatności przedstawia zakres i sposób przetwarzania danych przez Serwis

§2 Rejestracja i korzystanie z serwisu

Rejestracja w serwisie jest dobrowolna i nieodpłatna.

Warunkiem rejestracji jest podanie prawdziwego i aktywnego adresu e-mail, który jest wykorzystywany wyłącznie do celów zarządzania kontem użytkownika.

Użytkownik zobowiązany jest do ochrony swojego hasła i nieudostępniania go osobom trzecim.

Użytkownik ma prawo do usunięcia swojego konta w serwisie w każdym momencie.

§3 Dodawanie wpisów firmowych i zarządzanie wpisami

Użytkownik ma możliwość dodawania do katalogu wpisów dotyczących firm po uprzednim zalogowaniu się. Obecnie możliwość dodawania nowych firm do katalogu jest ograniczona do przedsiębiorstw z numerem KRS, ze względu na fakt, iż wszelkie firmy jednoosobowe zarejestrowane w CEIDG są już tutaj obecne, poza firmami, które wnioskowały o usunięcie ich danych.

Zarejestrowani użytkownicy mają możliwość przejmowania istniejących w katalogu wpisów firmowych i zarządzania nimi w ograniczonym zakresie.

Serwis zastrzega sobie prawo do moderacji lub usunięcia wszelkiego rodzaju informacji niezgodnych z prawem lub naruszających dobre obyczaje.

§4 Zasady wystawiania opinii

Użytkownicy Serwisu mają możliwość wystawiania opinii na temat firm, produktów i usług lub innych treści dostępnych w serwisie.

Opinie mogą być publikowane anonimowo lub jako zalogowany użytkownik.

Zalogowani użytkownicy mogą wystawiać opinie bez dodatkowych weryfikacji.

Opinie wystawiane przez zalogowanych użytkowników są automatycznie powiązane z ich kontem użytkownika.

Użytkownicy, którzy wybierają opcję wystawienia opinii anonimowo, muszą zweryfikować swój adres e-mail.

Po wybraniu opcji wystawienia opinii anonimowo, użytkownik otrzymuje na podany adres e-mail link weryfikacyjny.

Aby opublikować opinię, użytkownik musi kliknąć w link weryfikacyjny, potwierdzając tym samym swój adres e-mail.

Użytkownik, wystawiając opinię, wyraża zgodę na otrzymywanie powiadomień drogą elektroniczną na podany przez siebie adres e-mail.

Powiadomienia elektroniczne mogą obejmować, ale nie ograniczają się do, linku weryfikacyjnego oraz powiadomień o interakcjach innych użytkowników z opublikowaną opinią (np. polubienia, komentarze, odpowiedzi).

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treść swoich opinii.

Serwis zastrzega sobie prawo do moderacji, edycji lub usunięcia opinii, które naruszają zasady regulaminu, prawo obowiązujące w Polsce, lub są uznane za szkodliwe, obraźliwe, lub wprowadzające w błąd.

§5 Postanowienia końcowe

Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie. O wszelkich zmianach użytkownicy zostaną poinformowani poprzez stosowną informację w witrynie serwisu.

W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z regulaminem, użytkownicy mogą skontaktować się z administracją serwisu poprzez formularz kontaktowy.